kapat× Destek +90 545 440 6030
Sık Sorulanlar
MK Aligners Nedir?

        MK Aligners, şeffaf plaklar ile yapılan ortodontik tedavi yöntemidir. Dr. Murat Kaptaç'a özgün hızlandırılmış teknik ile yapılan tedavi planlaması sonrası dijital analize uygun kişiye özel üretilen sıralı şeffaf plaklardır.


MK Aligners diş teli kadar etkili mi?

        Evet! MK Aligners diş telleri kadar etkilidir, tek fark MK Şeffaf Plaklarının kontrolü hekiminizde ve sizdedir. Tedavinin planlanan sürede tamamlanması için plakların günde 22 saat kullanılması gerekmektedir. Kullanılmadığı takdirde tedaviniz uzar.


MK Şeffaf Plaklar ağrı yapar mı?

        Plakları ilk taktığınızda dişlerinizde sıkışma hissi yaratabilir, hafif sızı yapabilir. Bu çok normaldir. Bu durum plakların işe yaradığını, dişlerinizin ideal konuma gelmek için hareket ettiğini gösterir. Fakat birkaç gün sonra ağrınız geçecektir. Plaklarınızın ağzınızda olduğunu bile hatırlamazsınız.


MK Aligners tedavisi benim için uygun mu?

        MK Aligners tedavisiyle birçok diş çapraşıklığı düzeltilebiliyor. Dr. Murat Kaptaç’a muayene sonrası daha doğru bilgiye ulaşacaksınız.


Tedavi süreci nasıl ilerliyor?

        Dr. Murat Kaptaç'a muayene sonrası ağız içi tarayıcı cihazı ile ağız ölçünüz bilgisayar ortamına aktarılır. Dr. Murat Kaptaç'a özgün hızlandırılmış ortodonti tekniği ile tedavi planlamanız yapılır. Tedavi planınızı ve dişlerinizin son halini 3 boyutlu simülasyonda inceleyip onayladıktan sonra plaklarınız 2 gün gibi kısa bir sürede üretilir. Sonrasında yapmanız gereken tek şey; plaklarınızı günde 22 saat takıp, doktorunuzun dediği sürede bir sonraki plak ile değiştirmektir.


Kaç plak takılıyor ve tedavi ne kadar sürüyor?

        Muayene olduktan sonra size 3 boyutlu simülasyon ile bir tedavi planı çıkarılacak, şeffaf plak sayınız belirlenecek ve tedavi süreniz netleşecektir. Plak sayısı ve tedavi süresi dijital analiz ile yapılan tedavi planlama sonrası size net olarak söylenmektedir.


Plaklar kaç saat takılmalı?

        Tedavinin planlandığı gibi ilerlemesi için plakların günde en az 22 saat takılması gerekiyor. 22 saatin altında takıldığı takdirde tedavi planında aksamalar oluyor ve tedavi hedeflenen sürede bitemiyor. Sadece yemek yerken ve su dışında bir şey içerken çıkartılmalıdır.


MK Aligners tedavi fiyatı nedir?

        Fiyat konusunda bir aralık belirtmek ağız ve diş probleminizi analiz etmeden mümkün değildir. Tamamen yerli mühendislik ürünü olan MK Şeffaf Plaklara, yurt dışındaki örneklerine göre çok daha uygun fiyatlara sahip olacaksınızdır. MK Aligners tedavinizin tam fiyatını öğrenmek için Dr. Murat Kaptaç'a ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Yeriniz Nerede?
insta_ikon.svg